Batman Ev Temizliği

Ev temizliği, ofis temizliği gibi değildir. Bu yüzden dikkat edilmemesi halinde, zararlı mikroorganizmaların kendilerine en kolay yaşam alanı bulabileceği yerler: halılar, zeminler, mobilyalar, çerçeveler, pencereler, panjurlar, fan ve klima filtreleridir. Bebekli bir evde ise özellikle halılar çok büyük tehlike oluşturur; çünkü bebekler hareket halinde olmaya başladıkları an itibari ile en fazla zamanı yerde geçirirler.

Mutfak, ev temizliği için ele alındığında, suyun en sık kullanıldığı yerler arasında olmakla kalmayıp, aynı zamanda da yiyeceklerin hazırlandığı alandır ve hijyene gerekli özen gösterilmezse, mikroplar ağız yolu ile vücuda alınabilir. Mutfakta mikrobun en fazla bulunabileceği şeyler arasında temizlik bez ve süngerleri, lavabo, tezgah ve doğrama tahtaları yer almaktadır. Sebze ve meyvelerin de çok iyi yıkanarak temizlenmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Ev temizliğinde en çok dikkat edilmesi gereken, nemli ve ılık ortamlardan bir diğeri de banyodur. Banyo temizliğine gerekli önemin gösterilmemesi halinde idrar yolu hastalıkları, cilt problemleri, mantar v.s. gibi pek çok sağlık sorunu ile karşılaşılabilir. En çok yoğunlaşılması gereken yerler ise lavabo ve küvet ile tuvalet, nemli ya da ıslak olabilme ihtimali yüksek olan havlu ve paspaslardır. Sürekli olarak havalandırılması ve nemin buharlaşmasına izin verilmesi gereken banyolarda kaliteli temizlik ürünlerinin kullanılması oldukça önemlidir.

Tümü

X
Whatsapp
Bizi Arayın !